Tartalomjegyzék:

Raúl Fernández a végére akarja tolni a Moto2-t: a legjobb idő Cheste-ben, de Remy Gardnerrel a háta mögött
Anonim

Raúl Fernández az utolsó következményekig akarja siettetni lehetőségeit, hogy bajnok legyen Moto2-es világbajnokság 2021-ben. A spanyol versenyző a Valenciai Nagydíj szabadedzésén is a legjobb időt érte el, és 1:35.802-nél állta meg az órát. Természetesen a foglalkozás után érvénytelenítették a kilépés idejét.

Az ő nagy problémája az Úgy tűnik, Remy Gardner nem ájul el Valenciában. A világelső a második legjobb idővel végzett, és viszonylag közel Fernándezhez. A Valenciában lezajlott száraz edzésen tapasztalható dinamika az, hogy a csapattársak ismét egy lépéssel előrébb járnak.

A VR46 bejelentette Bezzecchi MotoGP-be való feljutását a Ducatival

Luthi Valencia Moto2 2021

Emlékezzünk arra, hogy Gardner gyakorlatilag elítélt világbajnoksággal érkezik Valenciába. 23 ponttal előzi meg Raúl Fernándezt, ami azt jelenti, hogy a Moto2-es világbajnokhoz elég lenne a tizenharmadik hely, bármit is csinál a párja. Más szavakkal, Fernándeznek nyernie kell, és ki kell várnia Gardner súlyos hibáját.

A világbajnokság két dominánsa mögött végzett Augusto Fernández jó harmadik helyen. A Marc VDS versenyzője, aki jövőre pontosan az Ajo Motorsportban fog versenyezni, uralta a délelőtti vizes edzéseket, és a legjobb helyzetben van ahhoz, hogy kihasználja a Gardner és Fernández közötti esetleges konfliktust.

Arbolino Valencia Moto2 2021

Egy másik újonc, akinek nagyszerű szezonja volt Celestino Vietti, aki dobogóval szeretné betetőzni a premier szezont a Moto2-ben. Jelenleg a negyedik helyre csúszott. Kár, hogy a 2021-es év másik nagy újonca, Ai Ogura nem versenyezhet Valenciában, miután néhány napja Algarveban szenvedett súlyos balesetet.

Egyébként a VR46 ezt határozottan megerősítette Marco Bezzecchi, Vietti partnere a MotoGP versenyzője lesz a következő szezonban egy Ducatival. Természetesen még mindig nincs hivatalos nyilatkozat, de Pablo Nieto már nyíltan felismerte a valenciai körpályán jelen lévő média mikrofonjai előtt.

Fernandez Valencia Moto2 2021

Bezzecchi nem ünnepelt túl pompás eredménnyel, hiszen a hetedik helyen végzett Stefano Manzi és egy másik, magasabb kategóriába ugró versenyző mögött. Xavi Vierge. A Petronas spanyolja utolsó szabadedzésén az ötödik helyen végzett Pénteken, mielőtt a Hondával a Superbikes-hez megyünk.

A nap nagy meglepetése a látás volt Tetsuta Nagashima, aki csak Lorenzo Dalla Portát váltja, kvalifikálta magát az ideiglenes Q2-be a tizennegyedik helyen. Thomas Luthi, aki a nagydíj után visszavonul a versenytől, a tizennyolcadik helyről kezdi búcsúját.