Tartalomjegyzék:

Videó: Valentino Rossi áttekinti pályafutását a MotoGP-ben, és így emlékszik Marc Márquezre: "Soha nem versenyzett egy bajnok, hogy újabb vereséget szenvedjen"

Videó: Valentino Rossi áttekinti pályafutását a MotoGP-ben, és így emlékszik Marc Márquezre:
Videó: A MotoGP legjelentősebb átigazolásai - MotoCast 2024, Március

Mára ez több mint evidens Valentino Rossi úgy fog visszavonulni a MotoGP-től, hogy nem kötött békét Marc Márquezzel. Az olasz pilóta véget vet professzionális pilóta karrierjének, és minden interjúban pályafutása legjobb és legrosszabb pillanatairól faggatják. Ez utóbbiban mindig szerepel egy név: Marc Márquez.

Ha Rossi még soha nem törte a nyelvét, most, hogy nyugdíjba megy, már kevesebb. Így nem habozott visszatérni vádat emeltek Márquez ellen egy nemrégiben adott interjúban amit az olasz Le Iene programnak tett, a misanói búcsúverseny alkalmából, amelyen megnyerte… Marc Márquez.

Biaggi, Stoner és Lorenzo, Rossi valaha volt legjobb riválisai

Rossi Misano Motogp 2021 2

„Nagyon rossz emlékeim vannak 2015-ről, mert volt egy másik is nagyszerű csata Lorenzóval, és volt néhány problémám Marcival amitől elvesztettem. Soha korábban nem láttak bajnokot azért futni, hogy még egyet veszítsen, és ne nyerjen” – magyarázza Rossi, amikor arra a zaklatott szezonra gondol.

Az olasz úgy ítélte meg: Sajnálom, hogy nem szereztem meg a tíz világbajnoki címet. Valenciában hibáztam és elestem, de ez jobban fájt nekem. Óriási szégyen, mert nem számítottam rá, és azóta már nem volt ugyanaz.” Rossi a 2006-os valenciai balesetre utal, amikor a MotoGP világbajnokság Nicky Hayden kezében ért véget.

Rossi Misano Motogp 2021

Sőt, amikor pályafutása három legjobb ellenfelét választja, Rossi megfeledkezik Márquezről. Az 'Il Dottore' három másik versenyzőt választ, akikkel megvoltak az előnyei és a hátrányai: Max Biaggi, Casey Stoner és Jorge Lorenzo, bár Dani Pedrosa szintje is kiemelkedik. Egy szó sincs itt arról a pilótáról, aki a világon a legtöbbet nyert vele a pályán.

Biaggiról, első nagy riválisáról úgy emlékszik vissza, hogy „szép rivalizálást vívtunk a világbajnoki címért, kicsit olyan volt, mint egy utcai küzdelem, jó volt. Amikor futottunk, a kapcsolatunk nem volt csodálatos, de most, ha látjuk egymást, köszönjük egymást és beszélgetünk."

Rossi Misano Motogp 2021 3

Kilenc világbajnokság és 115 győzelem után Rossinak nem könnyű kiválasztani legjobb MotoGP-versenyét, de hosszas gondolkodás után a 2004-es Dél-Afrikát választotta. ez volt az első versenye a Yamahával, a Hondától való vitatott váltás után, és győzelemmel zárt egy párbaj után Sete Gibernauval, akiről elmondása szerint "eleinte barátok voltunk, később már kevésbé".

26 év után a világbajnokságon Rossinak már csak két versenye van hátra Portimaóban és Cheste-ben elbúcsúzni a MotoGP-től. A rajtrács legsikeresebb pilótája elárulja, hogy a GT-autókkal való versenyzés a jövője, de még mindig nem ismeri a kategóriát. Minden arra utal, hogy a WEC-ben lesz, beleértve a Le Mans-i 24 órás versenyt is.