Tartalomjegyzék:

Videó: Laia Sanz elhagyja a motorokat: autóval fog versenyezni a 2022-es Dakaron: "Bizonyára hiányozni fog"

Videó: Laia Sanz: Unfiltered 2024, Március

Bár nem volt titok, most hivatalossá tették. Laia Sanz autóval fog versenyezni a következő Dakar-ralin. A spanyol versenyző ezt egy KH7-es versenyen közölte, amelyben azonban nem árulja el, mert még nem tudja, melyik Dakar kategóriában indul.

A kérdés az, hogy autóban fog-e versenyezni, vagy „egymás mellett”, de mindenesetre feltételezi vége a szakaszának a motorkerékpárokon, amelyben egészen lenyűgöző eredményeket ért el a Dakaron, és briliáns lépést tett az enduron és a triálon egyaránt. Most rajtad a sor, hogy mind a négy kerékkel foglalkozzon.

Sanz most nyerte meg a Trial címet, az enduro címet fogja keresni, és döntenie kell az autó vagy az SxS között

Laia Sanz-per 2021

Valószínűleg Nem olyan felkészülten érkeztem a Dakarra, mint szerettem volna és nem élveztem annyira. Végül is nem vagyok 20 éves, és ez egy ideális időszak a változás megkezdéséhez. Biztosan hiányozni fog, de van idő tanulni és új dolgokat élni, ami nagyon motivál” – mondta Sanz.

Laia Sanz tizenegy egymást követő alkalommal vett részt a Dakaron, a motoros kategóriában, és a legszembetűnőbb, hogy mindet sikerült befejeznie, annak ellenére, hogy valamelyik kiadásban meg kellett betegednie. Összesítésben még az első tíz helyezettje is van, a 2015-ös szezonban elért kilencedik helyen végzett.

Laia Sanz Extreme E 2021

"Nehéz döntés volt, de úgy gondolom, hogy ez volt az ideális alkalom a változtatásra. Többet veszel észre kockázatot, ráadásul az elmúlt két év egyáltalán nem volt könnyű"- mondta Laia Sanz, aki már a tavalyi Dakar vége óta figyelmeztetett, hogy nem akar ennyi kockázatot vállalni, és lehetséges az autóváltás.

Valójában Laia Sanz már egész évben autóval futott. Vegyen részt az Extreme E-n, egy elektromos SUV-bajnokságon, az Acciona Sainz XE Team csapatában Carlos Sainz partnereként. Az összetettben a hatodik helyen állnak, sőt az első fordulóban, Szaúd-Arábiában a dobogóra álltak, ahol a második helyen végeztek.

Laia Sanz Dakar 2021

Sanz most nyert tizennegyedik Trial női világbajnoki címét, ami számára "nagyon nehéz és szép cél volt egyben, amire nagyon büszke vagyok, hogy elértem". Az enduro világbajnokság még mindig várat magára, hogy "egy brutális szezont zárjak le. Minden, amit csinálok, segíthet rajtam."

Most már hátra van a döntés és az ajtók kopogtatása, hogy autóban vagy SxS-ben versenyez-e, de az a jó, hogy mindkettőben van már tapasztalata. Mini 4x4-et vezetett az Andalúzia Ralin és egy South Racing buggy-t is tesztelt Alsó-Dubaiban. Laia Sanz négy kerékre váltása már valóságos.