Tartalomjegyzék:

Videó: Romain Febvre igazolja magát az MXGP-ben, Jorge Prado pedig megközelíti második MX2-es koronáját Loketen

Videó: GoPro: Tim Gajser Vs Romain Febvre 2023 FIM MXGP Moto 2 from Round 18 Maggiora, Italy 2024, Március
Anonim

Az ikonikus csehországi Loket pályán a motocross világbajnokság új lépést tett előre a 2019-es szezon bajnokainak meghatározása felé. Ezúttal kb. Romain Febvre az MXGP-ben és Jorge Prado az MX2-ben vaskézzel uralkodók voltak.

A maximális kategóriában Febvre mindenre esélyesnek nevezte magát, és ő volt az egyetlen versenyző, aki képes legyőzni egy Tim Gajsert, aki az elmúlt fordulók során megállíthatatlannak tűnt. Az MX2-ben Jorge Prado az, aki egy újabb duplával a második világkorona felé tart.

Romain Febvre előveszi 2015-ös bajnoki címét

Mxgp Csehország 2019 4

Amikor először eresztették le az ajtót az MXGP-s versenyzők számára, az volt Jeremy látó aki átvette a vezetést csapattársa, Romain Febvre, Tim Gajser és Gautier Paulin előtt, három versenyző, akik nem akarták megkönnyíteni a svájci Yamaha dolgát. A nyitólécekben Paulin kiszorította Gajsert és vesztegetett egy kis időt, de a szlovén néhány másodperccel később felgyorsult, és visszaszerezte a harmadik helyet.

Anélkül, hogy még befejeztük volna az első kört, Febvre célul tűzte ki Seewert és ezt három körrel később megtette, hogy 1 másodperces különbséget nyisson csapattársa előtt, miközben Gajser a harmadik helyen maradt, Paulin és Jasikonis nyomásával.

Mxgp Csehország 2019

Nyolc körrel később Febvre előnye csak 4 másodpercre nőtt. Seewer szerencséjére Gajser elernyedt a szükségesnél többet, és elkezdett veszíteni a helyéről. Ez egy délibáb volt, ahogy Gajser összeszedte magát, és a teszt vége felé keményen lőni kezdett, semlegesítette a vezetést Seewerrel, és megelőzte őt, és megszerezte a második helyet.

Elöl rázkódások nélkül, Febvre-nek az első helyen sikerült áthaladnia a célvonalon Gajser pontokat szerzett a vezetésért a második, Seewer pedig a harmadik helyen.

Mxgp Cseh Köztársaság 2019 3

A második ujjban megint ez volt Seewer aki megnyerte a holeshotot, így Gajser, Paulin, Febvre és Arnaud Tonus a nyomában maradt. Febvre gyorsan elhaladt Paulin mellett, és az első néhány körben megelőzte Gajsert.

Val vel Seewer és Febvre nagyon nagy sebességgel gördül, a két Yamaha bringa elhatárolódott Gajsertől. A harmadik körben Febvre megpróbálta megelőzni Seewert, de nem sikerült neki. Míg az iwatai ketten harcoltak elöl, Gajsernek sikerült közelebb kerülnie mindkettőjükhöz.

Mxgp Csehország 2019 5

A hatodik körben Febvre-nek sikerült meghaladnia Seewert miközben Gajser a Yamaha tetejére vetette magát. Néhány feszült perc után Gajsernek sikerült megelőznie Seewert, és lőni kezdett, hogy semlegesítse a francia előnyt, de végül meg kellett néznie, ahogy Febvre majdnem három másodperccel előrébb lépi át a célvonalat.

A) Igen, Febvre megszerezte a szezon harmadik győzelmét és 50 értékes pont Csehországban Gajsernél 44, Seewernél pedig 40, ami azt jelenti, hogy Gajser 177 pontos előnyt halmozott fel Seewerrel szemben, és 250-et kell megosztani az előttünk álló öt találkozón.