Tartalomjegyzék:

Videó: A legjobb Antonio Cairoli és Paul Jonass duplával kezdi az évet Katarban. Top10 Jorge Prado számára

Videó: ПЕРВЫЕ ПОСЛЕВОЕННЫЕ ГОДЫ. ВОСТОЧНАЯ ПРУССИЯ. КАЛИНИНГРАД. ИСТОРИИ ПРОФЕССОРА. КОП ПО ВОЙНЕ 2024, Március

Míg más bajnokságok pilótái többé-kevésbé nyaralnak, a Motocross világbajnokság Visszatért régi szokásaihoz, és stílusosan tette. A 2017-es kiterjedt versenynaptár első fordulójára a katari Losail pályán került sor, ahol a világ legjobb versenyzői küzdöttek meg egymással újdonságokkal teli versenyeken.

Annak ellenére, hogy Jeffrey Herlings megzavarta az MXGP-t, és Tim Gajsert lökte a bajnok, a legjobb Antonio Cairoli Hatásköréből adódóan visszatért, hogy mindkét ujját felvegye, és érvényesüljön az első randevún. MX2-ben Paul Jonass ugyanolyan fordulattal vezényelt és mindkét futamot megnyerte a hivatalos KTM-en, míg Jorge Prado Világbajnoki kalandja nem a jobb lábbal indult.

Cairoli, egy régi kutya új trükkökkel

Image
Image

Ez a tizennegyedik éve a világbajnokságon, és Antonio Cairoli továbbra is ugyanaz a meghajtó, mint évekkel ezelőtt. Néhány nehéz szezon után, amikor sérülései miatt nem tudott a legjobban teljesíteni, Tony ismét a kategória legteljesebb és legtapasztaltabb pilótájaként mutatkozott be azzal, hogy megnyerte mindkét futamot a héten.

Soha nem nyertem Katarban, de mindennek megvan az első alkalma, és mi is lehetne ennek jobb módja, amikor az új tehetségek minden eddiginél keményebben dolgoznak. A Red Bull KTM Factory Racing versenyzője a rajtnál kapta el a holesthotot, és nem hagyta el az első pozíciót a kockás zászlóig. A második futamban viszont Tim Gajser kicsit bonyolultabbá tette a dolgát.

A Honda versenyzője néhány körig vezette a tesztet, mígnem az olasz nagyobb lökése letépte a matricákat a címvédőről, és nem maradt válaszadási lehetősége. Cairoli tehát mindkét fordulót és az összesített győzelmet is megszerezte Katarban, és úgy tűnik, sok mondanivalója lesz idén.

Tim Gajser a maga részéről a csapattársa elleni érintés után az első körben a harmadik helyre, a második körben pedig a második helyre sikerült beállítania magát. Az önkéntelen hibák ellenére a szlovén örült a sajtótájékoztatón, és jó maroknyi ponttal a háta mögött, amivel jelenleg mindössze 8 ponttal van lemaradva Cairolitól.

Egy másik veterán volt, aki nagyon aktív volt a szezon elején Clement Desalle. A belga Kawasaki mindkét futamban következetes volt, nagy tempóval és rendszerességgel a második, illetve a negyedik helyen végzett, ezzel zárva a dobogót az év első versenyén.

Mögött Jevgenyij Bobrisev és Romain Febvre Bezárták a katari top 5-öt, Jeffrey Herlings az MXGP-ben bemutatkozó alkalmával a kelleténél többet szenvedett a még friss sérülései miatt, de 13 pontot tudott hozzáadni, amivel a 15. helyen áll a bajnokságban. A maga részéről a mi Jose Butron a hétvégét a legjobb 15 (12. és 13.) között zárta.