MotoGP Spanyolország 2013: Ernest karaj

Videó: MotoGP Spanyolország 2013: Ernest karaj

Videó: Max Verstappen's FIRST WIN EVER!! 😱 2024, Március

A harmadik randevú a MotoGP világbajnokság és ezzel elkezdték rendezni a versenyeket Európában. A már hagyományos Spanyol Nagydíj a Circuit of Sherry lesz a színpad. Egy olyan pálya, amely a legtöbb versenyző számára különleges ízű.

Egyesek azért, mert számtalanszor nyertek, mások azért, mert ez volt az első győzelmük helye, néhányan azért, mert szeretik a pályát és a szurkolókat, mert ez Jerez, mindennel együtt, ami ezzel jár. Lássuk, mit tartogat számunkra ernest karaj ezúttal:

• Két Moto2-es végzett: Randy Krummenacher és a Ratthapark Wilairot, amelyek centenáriumi részvételüket nagyszerű nyereményekkel érik el. Száz verseny már jó néhány.
  • A szombat pontosan be fog teljesülni 45 év telt el egy spanyol első győzelme óta és egy spanyol motorkerékpár-márka első győzelméről is. Konkrétan az volt Salvador Cañellas 1968-ban a Montjuïcban (Barcelona) megrendezett 125 köbcentis Grand Prix-n egy Bultaco-val.
  • Néhány év telt el azóta, hogy legutóbb a A brit vezette az ideiglenes általános besorolást a köztes elmozdulásban. Ma Scott Redding, de 1976 júniusában amikor Tom herron utoljára tette ugyanezt. Ha azt nézzük, hogy bármelyik kategória éllovasa, akkor az utolsó Bradley Smith volt 2009-ben, miután megnyerte az Olasz Nagydíjat Mugellóban.

• Jorge Lorenzo szombaton lesz 26 éves. Ha a korát nézzük, még gyerek, ugyanakkor veterán a kategóriában.
  • Egy másik, akinek születésnapja van, de jelen esetben 17, az a Moto3 versenyzője Phillip Oettl És ezt holnap pénteken a szabadedzéseken teszi meg.
  • A harmadik pedig az ünneplés Livio Loi Április 27-én betöltötte a 16. életévét, és a hétvégén végre bemutatkozhat egy nagydíjon.
  • Ha emlékszel, Jorge Lorenzo világbajnoki debütálására egy napot kellett várni, kihagyta a pénteki edzéseket, mert nem érte el a 16 éves alsó korhatárt. A vasárnap beteljesült 11 éve a debütálás óta a mallorcai lovasról a lejtőkön, és milyen édes tizenegy év!
  • A legutóbbi Amerika Nagydíjon a nyolc dobogó a lehetséges kilencből rekordot jelentettek Spanyolország számára. Utoljára 2000-ben Japánban tette meg ugyanezt bármelyik nemzet egy hétvége alatt (ritka problémák és bojkott nélkül), amely a Nagydíjon szintén nyolc versenyzőt helyezett a fiókba.

• Az előző versenyen is a három győztes versenyző (Álex Rins, Nico Terol és Marc Márquez) kúszott fel a box tetejére először a megfelelő kategóriákban. Erre a mérföldkőre utoljára 1982-ben Svédországban került sor Ivan Palazzese, Roland Freymond és Takazumi Katayama közreműködésével.
  • Másodszor, a MotoGP dobogója egyértelműen spanyol volt: Marc Márquez, Dani Pedrosa és Jorge Lorenzo. Máskor ugyanez történt a tavalyi Japán Nagydíjon Dani Pedrosa, Jorge Lorenzo és Álvaro Bautista részvételével.

Az Milyen előrejelzés A hétvégén az AEMET szerint minden nap napos idő lesz, 12 és 24 fok között alakul a hőmérséklet, enyhe déli szél fúj. Tökéletes a versenyzés élvezetéhez.