Videó: MotoGP Nagy-Britannia 2012: Maverick Viñales nyerte a silverstone-i kerékpárversenyt

Videó: Best Battles of 2012: Valentino Rossi vs Casey Stoner in Le Mans 2024, Március
Anonim

És azért mondom kerékpárosnak, mert az utolsó verseny első részét nézem MotoGP világbajnokság tovább Britannia legfeljebb tizenegy futóval Moto3 csoportban lovagolva és a győzelemért küzdve inkább a Tour de France szakaszának tűnt, mint egy motorversenynek.

Végül és miután a csoportot több egységre bontották, Maverick Viñales (Blusens Avintia) megelőzte a győzelmet Luis Salom (RW Racing GP) és addig az ideiglenes tábornok vezetője, Sandro Cortese (Red Bull KTM fokhagyma). A német elveszíti az első helyet a spanyol javára, aki három győzelmet és hat dobogós helyezést zár a körversenyen. Silverstone.

A kikapcsolt közlekedési lámpa a kilenc pilótából álló kompakt csoport a verseny nagy részében. Maverick Viñales, Luis Salom és Efrén Vázquez (JHK Laglisse) tűntek a legerősebbnek, őket követte Alexis Masbou (Caretta Technology), Sandro Cortese, csapattársa, Danny Kent (Red Bull KTM Ajo), Romano Fenati (Team Italia FMI), Louis Rossi (Racing). Team Németország) és a malajziai Zulfahmi Khairuddin (AirAsia-Sic-Ajo).

Luis Salom
Luis Salom

Ilyen nagy csoportnál a fejritmus az volt elég lassú így Maverick Viñales megpróbált elmenekülni. A négy egyenes csúszása azonban azoknak az üldözőknek kedvezett, akik többször is elkerülték a spanyol szökést. A magas idők a harmadik hivatalos KTM versenyző dolgát is megkönnyítették, Arthur Sissis (Red Bull KTM Ajo) a portugálokkal együtt Miguel Oliveira (Estrella Galicia 0, 0) egyesüljenek és alkossanak egy tizenegy pilótából álló csoportot.

Azonban ez a csoport olyan sok, pár kör óta mindkettő Maverick Viñales Mit Luis Salom és Sandro Cortes és kezdtek néhány lábnyi előnyre szert tenni. Mögötte a többiek voltak, míg Miguel Oliveira visszatért, hogy távol maradjon.

Egyértelmű volt, hogy a versenyen ez a három induló indul, a Luis Salom hogy meg volt győződve első győzelmének megszerzéséről. Az utolsó körben azonban, miután a két spanyol többször is átnézte egymást, Sandro Cortese látta a lehetőséget és második lett. A német és Luis Salom harca lehetővé tette Maverick Viñales néhány méterrel távolodik el, ami éppen elég ahhoz, hogy csaknem másodperces előnnyel győzelmet arasson. Luis Salom sikerült visszaszereznie pozícióját és bevinni a második gólt kevesebb mint tizedes előnnyel Sandro Cortese.

Abban a csoportban, amelyik a negyedik helyezett Alexis Masbou Efrén Vázquezt és Danny Kentet verte, míg Lois Rossi az utolsó körben a földre ment.

Sandro Cortese

Moto3 ideiglenes általános besorolása: * 1. Maverick Viñales, 105 pont * 2. Sandro Cortese, 103 pont. * 3. Luis Salom, 75 pont * 4. Romano Fenati 61 pont. * 5. Louis Rossi, 45 pont