Videó: Superbikes San Marino 2012: Kenan Sofuoglu az első, aki megismételte idei győzelmét a Supersportban

Videó: SBK Race 1 - Misano 2012 2024, Március

A lenyűgöző első Superbike verseny után el kell ismerni, hogy a Superbike kategóriába tartozó Szupersport Sokkal nyugodtabb lett. Természetesen fontos harcok és előzések hiányában volt jó néhány incidens és egy Fabien Foret, amelyet büntetések nem tudtak elhárítani. De először is gratulálni kell a hatodik alkalommal megrendezett esemény győztesének Misano, ami nem volt más, mint Kenan Sofuoglu, ezzel megszakadt egy kiváló sorozat, amelynek ebben a szezonban nem volt megismétlése. Így a török versenyző a második győzelmét szerzi meg, és jobban megerősíti magát az élen, főleg ha figyelembe vesszük, hogy fő üldözője, Sam Lowes, harmadikként a parketten végzett, és bár visszatért, nem szerzett gólt.

A pódiumon Kenan barátot kísérte Jules Cluzel, Ez továbbra is bizonyítja a kategóriaváltás okát, és azt, hogy szinte az egész versenyen át tartotta a Sofuoglu kerekét, és pontosan az utolsó és utolsó körökben veszítette el. A harmadik helyen pedig kellemes meglepetést találunk, és ez van Alex Baldolini kategória dobogóján debütált, és ezt tette a gyönyörűséggel is Triumph Daytona 675.

El kell ismerni, a verseny elég korán eldőlt, és nem láttunk nagy küzdelmet. A közlekedési lámpa kialudt, és Lowes nagyon jól indult a rúdból, bár ez a kiváltságos pozíció egy kicsit kitartana számára. A) Igen, a néhány kanyarban Kenan és Jules már az első és a második helyen állt, két pozícióban, amely a verseny során nem változott, még egymás között sem. Hátul Sam veszített néhány pozíciót, mert nagyon motiváltak és lendületesek jöttek ki Stefano cruciani és Massimo Roccoli, két versenyző kiesett a versenyből, az első baleset, a második pedig mechanikai problémák miatt.

Jules Cluzel

Így Kenan követte először, Jules pedig második, középre helyezték a földet, én pedig csak követni tudtam Fabien Foret, de ó barátom, milyen rossz napod volt. Mert Foret a verseny egyik főszereplője volt, és Bár ez megnehezíti őt, ez volt az a kevés, ami bátorított minket. Kiderült, hogy megette a sikánt, és túl korán jött vissza, hogy bármilyen pozíciót megszerezzen. A versenyirány azonnali két pozíció elvesztésével bünteti, tehát előzni kell. De itt a fiú, miután sokat gondolkozott a dolgon, átengedi Lowest, de… Baldolini túl messzire jön, és nem tudja eldönteni, hogy megvárja és átengedi. Amúgy mit A versenyirány dönt, és ismét megbünteti, ezúttal egy átutazással. Szegénykém nem értett semmit, és nem hagyta abba, hogy minden egyes körrel gesztusokat tegyen. Végül teljesítette, és a nyolcadik helyen végzett, ami nem is olyan rossz.

Egy pillanatra úgy gondoltuk, hogy a legjobb még hátravan, és Cluzel és Sofuoglu az utolsó körökben harcolni fognak, de egyik sem történt meg, inkább az ellenkezője, Kenan áthidalhatatlan métereket tett közé a francia versenyző számára. Így elsőként Sofuoglu nevezett be, őt követte Jules és a meglepő, kiváló versenyt teljesítő Baldolini. A negyedik lett Roberto Tamburini és ötödik Broc Parkes, míg a hatodik már Sheridan Morais a hetedik pedig egy nagyszerű Jed metcher. By the way, is idézni a tizenötödik pozícióját talmacsi Gábor, aminek mostanában kicsit elveszett a nyoma.

Ami az általános besorolást illeti, amint mondtam, az érvényesül Sofuoglu, akinek már 106 pontja van, és 22 ponttal vezet új üldözője, Jules Cluzel előtt. Most Lowes a 30., Foret pedig a 43. helyen áll, így kitisztulni látszik a látóhatár a török pilóta előtt, aki harmadik koronáját keresi a kategóriában. Őszintén szólva, ma már rendszeresebbnek látom, hogy egy kicsit bonyolítsam a dolgokat, az Cluzel, aki nyilván már tökéletesen akklimatizálódott a kategóriához.

Érkezésig már nem lesz új Supersport időpontunk jövő július 1-jén a Motorland Aragón pályánkra, ahol reményeink szerint egy kicsit nagyobb a látvány, mint amit ma láthattunk, bár a bajnokság még mindig nagyon nyitott. És most élvezni fogjuk a második Superbike versenyt, minden bizonnyal erős érzelmek vannak benne. Lássuk, mi lesz…