IOMTT 2012: John McGuinnes továbbra is történelmet ír a Tourist Trophy-n

Videó: IOMTT 2012: John McGuinnes továbbra is történelmet ír a Tourist Trophy-n

Videó: Tourist Trophy: Closer To The Edge - Полный документальный фильм TT3D (Доступны субтитры !!) 2024, Március
Anonim

John McGuinness 19. győzelmét aratta

Kihasználva azt a tényt, hogy az eső elérte a Man-szigetet és a versenyek programozása késik, teljes mértékben bejutunk a r az első négy futam összefoglalója amelyeket megtartottak. Múlt szombat óta láthattuk a Superbikes, a Superstock és a Supersport1 tesztjeit elektromos kategóriában. Bennük a főszereplő, kétségtelenül az volt John Mcguinness, aki feltette a közvetlen számára megvalósítani az álmot elérheti a TT legsikeresebb pilótája, Joey Dunlop.

John után a legszerencsésebb Bruce Anstey, az SSP egyértelmű győztese. Ezek az első tesztek bizonyos kétségeket hagynak maguk után a olyan pilóták teljesítményét, mint Guy Martin vagy Ian Hutchinson, még azoktól a pozícióktól sem, amelyeknek ezek a "fiatalok" kellenek, idézőjelben, mert csak a győztesekhez képest vannak. Különös figyelmet fordítunk a szerepére is Antonio Maeso amely – előre láthatólag – azáltal lépett be a történelembe, hogy az Amikor egy KTM először teljesít egy tesztet a TT. Tehát menjünk az egyes fajok krónikáihoz és az itv4 által kiadott teljes összefoglalók a személyzet örömére. Valójában ritkán volt lehetőségünk olyan jó lefedettséget élvezni, mint 2012-ben.

Superbikes, John McGuinness 18. győzelmét éri el

Még mindig messze van Joey 25-26 éves korától, Morecambe Missile veszélyesen közel van Dunlop alakjához. Azt is megértjük, hogy 40 évesen még előtte áll még néhány csúcsverseny, bár valószínűleg az a célja, hogy túlszárnyalja ezt a 26 trófeát, és a TT történetének legjobb versenyzőjeként vonuljon vissza. Az tény, hogy a Superbike versenyen John a TT Legends Honda CBR1000RR-jét értékelte a leggyorsabbnak - elég szép ahhoz, hogy azt mondjam - abból a kategóriából, hogy az első helyen induljon forgalom nélkül, és semmi sem akadályozza a csúcs felé vezető úton.

Időben tudtunk kapcsolódni, hogy megnézhessük az előző TT-műsort, a pálya lábánál készült interjúkat, híres embereket stb… amelyek közül kiemelkedett Mark Webber, a RedBull Forma-1-es pilótája, aki nem habozott eljönni egy ilyen bemutatóra, amely mellesleg a TT-vel kapcsolatos ismereteit demonstrálja. A hat kör megtételére készen McGuinness jött ki, őt követte Ryan Farquhar, Guy Martin és Cameron Donald. Az első számú Honda gyorsan elveszett a szemünk elől A srác az első körben levadászta Farquhart. Vigyázz Guy és Ryan helyzetére adás 16. perce körül. Bár a kép, hogy a William Dunlop abban a pillanatban, amikor a lába lecsúszik a "leszállásról" Az egyik ugrás után, hogy maradjon tátott szájjal, menjen a 21.30-ra.

Martin második helye csak délibáb volt, Cameron Donald történt vele az első boxkiállás előtt és Bruce ansteyGary Johnsonnal vívott szép küzdelem után az ötödik körben ő is elhaladt a paddockban lévő egyik karakter mellett. Mögött Dunlop és Hillier vívott egymással harcot, amit a stáb legnagyobb örömére a kamerák is felvettek - 27.40 perc -. Végül McGuinness új rekorddal és 128,078 mérföld/órás átlaggal haladta át a célvonalat, amivel a következő kategóriákban építette fel a morált.

A Supersport 1, Bruce Anstey csatlakozik a győztes veteránokhoz

Világosnak tűnik, hogy a TT nem gyerekeknek való. győzelmével Bruce anstey Az első Supersport versenyen az idei győztesek átlaga körülbelül 41 év alatt, szinte semmi. Az új-zélandi megosztotta honfitársával, Cameron Donald, a történelem egyik legközelebbi versenye a Man-szigetről.. Elég, ha azt mondjuk a különbség ami a négy kör után elválasztotta a kettőt csak hét tized volt. Bruce kilenc győzelmet aratott, tíz évvel azután, hogy 2002-ben megnyerte az elsőt.

Azonban az volt Michael Dunlop aki az első körben előnnyel vezette a tabellát tíz másodperc. Abban az első körben Guy Martin nyugdíjba ment mechanikai problémákkal a Suzuki GSX-R600-on. Michael előnye egy körrel később 22 másodpercre nőtt, gyakorlatilag a zsebében a győzelemmel a brit nem tudott mit tenni, hogy ne hagyja fel a Glen Helen csúcsán lévő eseményt. Nélküle a vezetés annak a triónak az egyik kezébe kerülne, amely a végsőkig küzdött a hódításáért. Bruce, Donald és Gary Johnson egészen a célig küzdött a győzelemért. Sajnos Johnsonnak elfogyott a benzine a hegyről lefelé menet, és nem tudott hozzájárulni a kvalifikáció állandó változásaihoz. Az Anstey utolsó köre 126,634 mérföld/órás átlagsebességgel végül az ő javára billentette a mérleg nyelvét. És ez az, hogy Bruce, ne feledje, igazi specialista abban, hogy a legjobbat adja, amikor a kockás zászló közeledik.

Superstock, eggyel kevesebb kihívás és még egy cím John McGuinness számára

Nem fáradtak el ismételni a televízióban, és az igazság az, hogy soha nem szűnik meg ámulatba ejteni. A 18 győzelem ellenére hogy Mcguinness hatalmában volt Még soha nem kaptam ilyet a Superstock kategóriában. Ilyen vagy olyan okból kifolyólag elkerülte a dobogó legfelső foka. Hogy megfeleljen ennek a kihívásnak, és mellesleg kövesse Dunlop csúszását, John az STK-ban versenyzett a Padgett csapatának Hondájával, kihasználva azt a tapasztalatot, amelyet a brit Superbikes ad nekik, amikor az STK motorjaihoz nagyon hasonló motorokat finomhangolnak.. Ugyanabban az időben, Antonio Maeso A TT legfontosabb kihívása előtt állt, a KTM TT versenyének befejezése.

McGuinness még soha nem nyert a Superstockban

Csak kezdje el Mcguinness Padgett's egy másodperccel az élre került az akkori legközvetlenebb riválisa, a vártnál gyorsabb James Hillier mögött. Gary Johnson néhány tizeden belül maradt mögötte, szorosan mögötte Ryan farquhar, aki egyébként hordta egy 2010-es Kawasaki ZX-10R. Miközben Ryan és John kihagyta Hillieart a harcból – sőt, időnként az északír vezette a tesztet –, Guy Martin lett a harmadik és Bruce Anstey és Cameron Donald már a legmegdöbbentőbb felvételeket adtak nekünk. Úgy tűnt, hogy Cameron valamiféle problémával küzd, ami azt a kétes ajándékot adta Honda CBR600RR-jének, hogy mindig "flan" üzemmódban jár. Másrészt, és a változtatás kedvéért, Bruce ismét megkeserítette Guyt azzal, hogy nyomást gyakorolt az angolra, hogy megnyerje a pozíciót.

A megfelelő boxkiállás után Mcguinness a körönkénti tempót az elérési pontig javította 12 másodperccel Ryan Farquhar előtt amikor megtették a harmadik kanyart. Michael Dunlop, a Supersport elhagyása miatti tövissel a csúcsra került, megelőzve Guy Martint és Bruce Ansteyt az első helyen a besorolásban, akár Farquhart is megelőzve az utolsó leheletben, megszerezve a második lyukat a fiókban. A 2010-es Kawa után Anstey, Martin és Hillier.

jegyzet: A megfelelő összefoglalót azonnal hozzáadjuk, amint elérhető lesz. Addig is, ha nem láttad élőben, nézd meg az itv4 webhelyet, hátha úgy teszel, mintha az Egyesült Királyságban élnél.

Antonio Maeso turisztikai trófeája

Részvételét kihasználva Antonio Maeso és az általa nyújtott fedezet Meghagyjuk a videókat, amelyeket kollégái és ő maga a TT minden napjának végén készült, kezdve az első Superbike versennyel, folytatva a pihenőnappal, amelyen az oldalkocsik versenyeznek, és folytatva az SSP és STK futamokkal.