Tartalomjegyzék:

Videó: Gyorsasági Európa-bajnokság 2012: Carmelo Morales, Jordi Torres és Matteo Ferrari az új bajnok

Videó: Gyorsasági Ob 2012 - Hungaroring 2024, Március

Az elmúlt hétvégén nemcsak a Superbike világbajnokság fergeteges fináléját élvezhettük, hanem a Albacete áramkör, szokás szerint a Gyorsasági Európa Bajnokság, vagy ami ugyanaz, a UEM Európa-bajnokság, igazából így hívják. Amint azt jól tudják, ezen a bajnokságon csak néhány éve zajlik a „mindent vagy semmit” verseny, mindezzel együtt. Így 2012 vadonatúj bajnokai lettek Carmelo Morales a Superstock 1000-ben, Jordi Torres a Supersport 600 és Matteo ferrari a Moto3 / 125GP kategóriában, ez utóbbi talán a legmeglepőbb a győztesek közül. Minden kategóriát áttekintünk…

Superstock 1000: Carmelo Morales sem bocsát meg az európaiban

Carmelo Morales

A délelőtt a Superstock 1000 kategóriával indult, ahol a két nagy kedvenc volt Carmelo Morales és Ivan Silva, visszatért a MotoGP-ből, hogy megvédje a tavalyi címét. A pole azonban odament Adrián Bonastre, és ő volt a teszt első vezetője, megszabta a tempót, és még némi rést is nyitott. Közben Carmelo küszködött Xavi Forés, akik Adriánra mentek vadászni, Silva pedig értékes (és utolsó) másodperceket veszített egy gyönyörű, de eredménytelen küzdelemben a mindig látványos Kyle Smith. Az tény, hogy Bonastre veszít a lendületből, és mire Morales átvette a vezetést, Forés alig tudta követni, a briteket már maga mögött hagyó Silva pedig némileg lemaradt. Ennek ellenére Ivan a második helyen végzett, és nagyon közel került Carmelohoz.

Végül akkor Carmelo negyedik európai bajnoki címe, ez ismét bizonyítja nagy dominanciáját a kategóriában. A dobogót Silva a második, Forés pedig a harmadik helyen zárta, mindketten úgy érezték, hogy többet tudtak elérni. És ez az, hogy egyedi versenyről lévén szó, úgy tűnik, csak a győztes boldog, ennek megvan a maga logikája. Bonastre végül negyedik lett, míg Kyle Smith ötödik lett. a maga részéről Albert Santamaria tizenhatodik helyével Junior Champion, azaz akár húsz éves pilóták között sikerült.