Videó: MotoGP Qatar 2012: Maverick Viñales megfelelt az előrejelzéseknek, és nyer a Moto3-ban

Videó: 2017 #ValenciaGP | Full MotoGP Race 2024, Március

A kategóriában már megvan a verseny első győztese Moto3, amely furcsa módon ugyanaz volt, aki az utolsót nyerte meg 125cc, és ez nem más, mint Maverick Viñales, ami így megfelel minden olyan medencének, amely őt ebben a szezonban kedvencként adja, és jó okkal. A MotoGP világbajnokság, amelyet a katari körpályán rendeznek Losail. Lenyűgöző Maverick, bár már várhattuk volna, hogy a barát hogyan tölti itt őket.

És ha Viñales továbbra is meglep minket, el kell ismernünk, hogy amit tett római Fenati sok érdeme van, egyedüliként ültetett valamit a mi 25-ös számunkkal szemben. Második lett, és nagy ígéretként szerepel az olasz motorozásban, amely még keresi utódját. Valentino Rossi. A pódium lezárta Sandro Cortese, akinek sokat kellett izzadnia, hogy megszerezze ezt a helyet. És ez az, hogy hét pilóta között őrült küzdelem folyt ezért a harmadik lépésért. De ezzel a versennyel még mélyebbre megyünk egy új kategóriában, amivel nagyon jól éreztük magunkat.

A közlekedési lámpa kialudt, és Maverick egy kicsit szögezve maradt, az első kanyart az ötödik helyen érte el. Fenati volt, akinek minden nagyon világos volt, aki úgy jött ki, mint egy kilégzés, átvette a vezetést és nyitott egy kis rést, ami, ha emlékszünk rá, hogy ez volt az első versenye, lenyűgöző érdemei vannak. Az első pillanatban követtem őt Arthur Sissis, Sandro Cortese és Louis Rossi. Mack azonban nem volt kevésbé ideges, és látva, hogy az olasz megpróbált távozni, nem kellett neki két kör, hogy második helyre álljon, és Romanót keressen. Nem is kellett sok idő ahhoz, hogy elkapjam, és a hatodik körben elsőre helyezze magát.

De Fenati kakasabban jött ki, mint vártuk, és félelmetesen ragaszkodott a kerekéhez, még annak tesztelése is, hogy a célvonal el tud-e haladni aspirációval. Tehát, amíg kilenc kör nem volt hátra, Romano visszatért az első helyre, de már nagyon világos elképzelésekkel Viñales számára, így megismétlődött, és húzni kezdett, maga mögött hagyva az olaszt, hogy már annak a második helynek is örülhet. A birtok és a nyugalom, amit Viñales mutatott nekünk, nagyszerű.

Ahol kiélezett küzdelmet láttunk, az a harmadik helyért zajlott a boxban, amiről, ha elsőre úgy tűnt, Cortesével fognak játszani. Luis Salom és Miguel Oliveira, aztán csatlakoztak Zulfahmi Kahiruddin, Sissis, Danny Kent és Rossi. Itt Az előzések, törekvések és cserék igazi őrületének lehettünk tanúi, Cortese a harmadik helyen, ahogy mondtam, Salom a negyedik, kezdetben nagyon jó teljesítménnyel, Oliveira az ötödik és Khairuddin a hatodik. Míg Sissis a hetedik, Kent a nyolcadik, Rossi pedig a kilencedik lett, zárva az első tízet, és szintén lenyűgöző. Alex Rins ami több mint bebizonyította, miért ő a tavalyi CEV 125cc bajnok.

A többi spanyol közül emelje ki az Aspar fiúk gyenge eredményét, akiktől kicsit többet várunk. Hector Faubel tizenkettedik lett, míg Alberto moncayo tizennegyedik. Beszéljünk a tizenhatodik pozíciójáról is Efren Vazquez és a huszadik Adrián Martín. Másrészt a pilóták szeretik Isaac Viñales, Jonas Folger vagy Brad Binder.

Szóval semmi, már befejeztük a gyorsasági világbajnokság és az új Moto3 kategória első futamát, a kivételes Maverick által mutatott fölény látásának öröme, ami logikailag már uralja az ideiglenes általános besorolást. De még ne dobjuk a harangokat, sok van hátra, és nagyon hosszú a szezon. Természetesen egyelőre több mint boldogok lehetünk. Gratulálunk Mack!