Enduropale Le Touquet 2012: Jean Claude Mousse győzelme

Videó: Enduropale Le Touquet 2012: Jean Claude Mousse győzelme

Videó: 2013 Touquet Enduropale - controversial finish 2024, Március

Új kiadása a Enduropale Le Touquet, azt a szinte őrült versenyt, amelyet minden évben a francia Le Touque városában rendeznek meg, és amelyet idén sikerült összehozni 1040 pilóta a rajtvonalnál. A győztes három óra tizenegy percnyi versenyzés után a 41 éves francia lett Jean Claude Mousse egy Yamaha hátán, és már 1999-ben és 2004-ben is győztes és minden évben vezető pozícióban.

Mögötte Nicolas Aubin a második helyen ért célba, de kizárták. Tanel leok Ez megtörtént a második pozícióval, míg Milko potisek végzett a dobogón. De az idei Enduropale Le Touquet más okból is emlékezetes marad, mégpedig azért, mert a múlt héten Európát sújtó szibériai hullám elhagyta fehér hótakaró a homokon, csodálatos képet kínál… nekünk, akik itt kényelmesen ülünk.

Ez több, David hauquier, az idén a pálya tervezéséért felelős munkatárs nem tudott nem kiabálni, amikor hajnali fél 5-kor esni kezdett a hó és elérte a tíz centiméter vastag. Szerencsére a talaj nem volt fagyva, és már hajnalban mozgósítottak három hóeke amelyekre véletlenül nem volt szükség a város útjainak megtisztításához. Egy órakor a pálya futásra készen állt, de a higany nem volt mérhető: - 5ºC.

Enduropale Le Touquet 2012

Adrien van beveren ő volt az, aki a holeshot-ot kapta, és az első körben sikerült átvennie a vezetést, de Nicolas Aubin, Jean Claude Mousse és Tanel Leok a nyomában. Egy óra versenyzés után Nicolas Aubin megelőzte Adrien Van Beverent és elkezdődnek a problémák a németnél, aki végül a földre kerül, bár sérült első féktárcsával folytathatja a versenyt.

Húsz perccel később Jean Claude Mousse eléri és felülmúlja Nicolas Aubint, fenntartva egy csodálatos csatát a két pilóta. Amikor hamarosan lejár a két óra, megtörténik a Nicolas Aubin eredményét jelző szerencsétlenség: a boxutcától 300 méterrel elfogy a benzin, és néhány szurkoló segít neki, akik a boxához tolják a motort. Ez az intézkedés, amely sérti a rendeletet, később kizárásba kerülne és a második hely elvesztése.

Az utolsó körök szívrohamok azóta Jean Claude Mousse nem szerez elég előnyt üldözőivel szemben ahhoz, hogy nyugodtan és egyenletesen vegye a versenyt kétszer megy a földre bár képes visszavenni a menetet és megtartani a vezetést a kockás zászlóig. Tanel Leok más stratégiával próbálkozott, a kötelező három tankolás helyett négyet hajtott végre, de az utóbbin nem tudta pótolni az elvesztegetett időt.