Tartalomjegyzék:

A spanyolok erősen kezdenek Estorilban

Videó: A spanyolok erősen kezdenek Estorilban

Videó: Átlátszó Mutyimondó Extra, Ep.25 – Tenderek és emberek. Vendégek: Ligeti Miklós, Vincze Orsolya 2024, Március

A spanyol versenyzők nagyon erősen kezdtek a szabadedzéseken, amelyekre ma az Estoril Circuit-en került sor a verseny alkalmából. Portugál Nagydíj. A MotoGP kategóriában az űrhajós (vagy az ASIMO, ahogyan ott kommentálták) Jorge Lorenzo Vasnyomot hagyott csapattársán, Valentino Rossiban, és a forduló közepén magát tette az első helyre, hogy később csökkentse az idejét, így 1'37.185-nél marad.

Dani Pedrosa a második legjobb időt érte el, bár az edzés végén kicsit kiszállt a pályáról, maradt 0,359 másodpercnél. Valentino Rossi Harmadik lett, alig fél másodperccel Jorge mögött, míg Casey Stoner a negyedik leggyorsabb időt érte el, amikor visszatért a pályára, alig több mint hét tizeddel lemaradva a leggyorsabb időtől. Colin Edwards, Andrea Dovizioso és Randy De Puniet fejezték be az első hetet, míg Toni Elías a tizenötödik helyen végzett.

Hector Barbera

250cc

A San Marinói Nagydíj legutóbbi győztese, Hector Barbera, 140.777-es legjobb idővel az első helyet írta alá a szabadedzéseken. Az edzést tetszés szerint a spanyol versenyző uralta. Alex Debón több mint fél másodperccel a második, míg Mike de Meglio a harmadik lett. Karel Abraham Marco Simoncelli kerekét kihasználva megszerezte a negyedik helyet, őt az olasz bajnok és Álvaro Bautista követte. A kategória vezetője, Hiroshi aoyama, nem tudta átlépni a tizedik helyet.

Mattia Pasini A csapata anyagi gondjai miatt nem ment ki a pályára. Azonnal bejelentette, hogy megállapodott a Team Emmi-Caffe Latte csapatával, holnap pedig edzéseken vesz részt új csapatával.

július simon

125cc

Julito Simon, első világbajnoki lehetőségében ő volt a leggyorsabb 1'45.880-as idővel. Ha ez egy teniszmeccs lenne, Simon az utolsó meccset játszaná, és 15-öt zárna a semmivel. Andrea Iannone, aki Alex Pol Espargarót látogatta meg az edzés előtt, a második legjobb időt érte el Sergio Gadea és Marc Márquez előtt. Simone Corsi, Nico Terol, Sandro Cortese és Joan Olivé került a következő helyre.

Alex Espargaró és Bradely Smith az utolsó percekben esett le. A spanyol nem tudott túllépni a tizennegyedik pozícióig, míg a briteknek a Mobile Clinic-en kellett ellátogatniuk, ahol zúzódást diagnosztizáltak a lábán.