Tartalomjegyzék:

A WSBK Nürburgring, a Superbikes visszatért

Videó: A WSBK Nürburgring, a Superbikes visszatért

Videó: Nürburgring Nordschleife - M1000RR chasing ZX10R 2024, Március

Kicsit több, mint egy hónapja láthattuk a Superbike naptár utolsó fordulóját, és az az igazság, hogy már volt "cuki" ismét szórakoztató versenyeket látni nagymotorokkal. És hogy a MotoGP világbajnokság nagyon érdekessé vált, mivel nagyon szorosak a pályázók közötti pozíciók, de a futamok a legunalmasabbak az emlékezetben. De ne térjünk el attól, ami érdekel, mert a Superbikes-ben a világbajnokságon kívül vannak olyan futamok, amelyeken ha Ben Spies nyitva hagyja az ajtót, akkor a versenyzők nagy csapatából adódnak alternatívák.

Ezen a hétvégén tartják a tesztet, amit láthatunk Nürbgurgring (Németország), amely a szezon egyik leglátványosabb pályája, 5137 méterével 17 kanyart tartalmaz, amelyek egy része technikailag igen bonyolult. Ezzel négyszer futottak a német pályán, 1998-ban, 1999-ben, 2008-ban és idén 2009-ben. De az 1998-as első forduló óta, amelyben megnyerte Aaron Slight egy Hondával a Ducati területe, győzelmeivel Pierfrancesco chili ugyanabban az évben, míg a következő évben, Carl Fogarty és Troy Corser ők voltak a győztesek. A kilenc év kihagyás után a Superbikes visszatért a Ringbe Noriyuki Haga 2008-ban mindkét futamot megnyeri, miután felépült egy kulcscsonttöréséből az előző fordulóban, az egyesült államokbeli Miller Motorsport Parkban.

Szuperbike-ok, Haga és Spies dögös a sarkadon

WSBK, Noriyuki Haga

Ám idén Hagának van egy nagyon kemény riválisa, aki a legutóbbi négy versenyből hármat nyert meg, a texasi. Ben kémek, aki ebben az öt hét szünetben újratöltötte az akkumulátorokat, és mindössze hét ponttal marad le a japánoktól, az a motivációja maximumán van. A kémek totális rejtély volt a szezon elején, mindennél jobban, mert sok olyan pálya volt, amiről nem tudott, de megmutatta, hogy nagyon kevés kör alatt megtanulta ezeket, és úgy küzdött, mintha egy életre szóló veterán lenne. a világbajnokságot. Spies negatívuma a szabálytalansága, hiszen túl sokszor ment úgy a földre, hogy nem tudta befejezni a versenyt, amivel Haga megőrizte előnyét. Megijeszt, ha jövőre Spies még mindig a Superbikes-ben és a megtanult pályákkal lesz.

WSBK, Spies, Fabrizzio és Biaggi

De a Superbikes-ben nem csak két versenyző áll ki, mert Michele Fabrizzio (Haga csapattársa a Xerox Ducati csapatában) is bizonyította rátermettségét és rendszerességét, mindössze 52 ponttal áll Hagától és 46 ponttal Spies mögött. Találunk olyan veteránokat is, mint pl Max Biaggi, aki megnyerte a brnói (Csehország) futam első előfutamát, és minden alkalommal úgy tűnik, hogy jobban készen áll az Aprilia RSV4-re. A Ducati és a Yamaha uralta bajnokságban kevés a hely más márkáknak, de a Honda is megszerezte idei győzelmét, kéz a kézben Jonathan Rea, míg Leon haszlam Több versenyen is ott volt, és a legjobb helyezésekért versenyzett. Mint Carlos Checa, aki néhány versenyen át szerződtette az éllovas pozíciókat, úgy tűnik, hogy újjáéledt a spanyol versenyző, aki meglehetősen szürke szezont írt alá a Hanspree Ten Kate Honda csapatában. Sajnos a Fonsi Nieto csapata súlyos anyagi gondjaik miatt csak egy motorkerékpárt (Fonsiét) tud majd felsorakoztatni Németországban.

WSBK 2. csoport

Végül a BMW-nek még van mit tennie, és ráadásul veszített is Ruben Xaus hogy az első brnói futamon eltört a combcsontja, így csak a Corser folytathatja a német motorkerékpár fejlesztését, amelynek szintén Nürburgrinben van a bázisa. Az áldozatok közé nekünk is számítanunk kell Max Neukirchner, aki az augusztus közepén, Imolában végzett tesztelésen ismét megsérült. Röviden: a világbajnokság áll a csúcson, négy futammal (nyolc fordulóval) lehet vitatkozni, és a besorolások nagyon szorosak.

Supersport, Cal Crutchlow és Eugene Laverty 17 pontig

Annak ellenére, hogy a Yamaha versenyzője Cal crutchlow nagyon boldognak festette őket egy rossz brünni verseny miatt, Eugene Laverty Ismét nyomást gyakorolt rá, mindössze 17 pontot ért el. Az általánosban besorolt harmadik helyen a kategória egykori bajnoka, Kenan Sofuoglu 57 ponttal áll, ami áthághatatlannak tűnő távolság a kategóriában. A kategória éllovasai közül a spanyol Joan Lascorz kiemelkedik, negyedik, 63 ponttal lemaradva a fejétől, de összesítésben csak 6-tal a harmadik helytől. A Supersport rajtrácsán olyan jeles neveket találunk, mint Garry McCoy a Triumphon vagy Michele Pirro a Yamahán, akik megtartják képességeiket a motoron annak ellenére, hogy "másodrendű" tartókat viselnek

SuperStock 1000 és 600

WSBK 1. csoport

Négy forduló van hátra a hollandoknál Xavier Simeon jó helyzetben van ahhoz, hogy kezelje pontelőnyét, és ha nem hibázik, akkor a Superstock 100 kategória bajnoka lehet Claudio Corti és Maxime Berger előtt. Bízz benne Javier Forés továbbra is jól teljesíthet, és megtarthatja a jelenleg elfoglalt harmadik pozícióját az általános besorolásban. A többi spanyol ebben a kategóriában, Pere Tutusaus, Santiago Barragán és Ismael Ortega Jelen pillanatban még nem volt említésre méltó teljesítményük, de ezért nem hagyjuk abba a biztatásukat.

A Superstock 600-ban az olasz Danilo petrucci Ő áll a legjobb helyen a cím elnyerésére, de szorosan őt követi a holland Vincen Lonbois és a brit Gino Rea. A Superstock 600 egyetlen spanyolja az Nacho calero, aki a ranglista közepén áll Yamaháján.

Készítsd elő otthon a legkényelmesebb üléseket, mert ezen a hétvégén jóval kifényesítjük őket. Hogy van Superbike-unk és MotoGP-nk, ami a versenyzés túladagolását jelenti.