Videó: Moto22 útközben: utazás Marokkón keresztül motorkerékpárral (1)
2024 Szerző: Nicholas Abramson | [email protected]. Utoljára módosítva: 2024-02-11 00:30
Amikor néhány hónappal ezelőtt értesültem a javaslatról a GS Trail fórumán a utazás Marokkóba, egyértelmű volt, hogy szeretnék jelentkezni. Egy hétig tartó utazás volt. Valójában ez egy nagyon hosszú hét volt, mivel a terv péntektől a következő hét vasárnapjáig futott; Ez azzal számol, hogy Dél-Spanyolországban tartózkodott, tehát a Barcelonából való részvételhez még legalább egy napot kellett hozzáadnia az elején és még egy napot a végén: összesen 11 napos hét!
Márciusban pedig nem könnyű ennyi napot kivenni a munkából. De az illúzió legyőzte a józan észt, és hosszas foglalási és regisztrációs folyamat után azon kaptam magam, hogy az utazásra készülök. A megközelítés különösen vonzó volt, mivel egy alapvető útvonalat javasolt, amely alapvetően helyi utakon keresztül vezet. pontokon keresztül a GPS-en (útpontok) alternatív szakaszokkal a földes és homokos pályákon. Ez a mechanizmus lehetővé teszi az utazás „igény szerint” és a csoporton belüli kis csoportokban történő megtervezését, elkerülve, hogy mindig nagy csoportban kelljen lovagolni. A módszert a korábbi kiadásokban már tesztelték. Végül az idei hosszú kilométeres közeledés és az előző hónapok sok nyomot megtisztító esőzése tette az aszfaltot a vártnál nagyobb többségbe.
Végül elmentünk 16 résztvevő akik összejöttünk az útra, a legtöbben a BMW GS család modelljei voltak, 10 darab az 1200-as és 4 darab a 650-es verzióval, plusz jött pár Honda is. A csoport a következőkből állt emberek nagyon sokféle helyről: Palma de Mallorca, Madrid, Vizcaya (Bilbao), Sevilla, Cádiz (Conil de la Frontera), Álava és Barcelona. Március 13-án, pénteken délben hívtak minket Tarifába, hogy együtt menjünk komppal Tangerbe.
Az utazási terv egy körútból állt a Marokkó nagy része. Ezek voltak a szakaszok:
> Péntek, március 13. Találkozás bent Mérték és átkelni a szoroson Tanger.
> szombat, március 14. Tangier-nek Meknes.
> vasárnap, március 15. Meknestől ig Beni mellal.
> hétfő, március 16. Át az Atlaszon Beni Mellaltól ide Skoura.
> kedd, március 17. A Kasbash útvonala Skoura és között Zagora.
> Szerda, március 18. Homokos nap a Szahara kapujában Zagora és között M’hamid.
> Csütörtök, március 19. Kezd visszamenni M’hamidból Ourzazate.
> Péntek, március 20. Ismét az Atlaszt keresztezték, amíg Marrakech.
> szombat, március 21. Marrakechtől ig Chefchaouene.
> vasárnap, március 22. Utolsó nap Marokkóban, Xauentől Ceutáig. Kiszállítás Algeciras.
Szerencsére a GS-emnek nem volt szüksége sok előkészületre egy ilyen utazáshoz. Néhány dolgot azonban elő kellett készíteni. Az A GPS már telepítve volt így csak Marokkó térképét és a gps pontokat kellett betölteni. Igen, ki kellett cserélni a vegyes gumikat megfelelőbbre tacok. Beraktam egy kisebb képernyőt is, hogy ne törjön el az eredeti valami ostoba lejtőn a lejtőn. A csoportban sok vita folyt arról, hogy kényelmes-e vagy sem a bőröndök szállítása. Végül hozzávetőleg fele a bőröndök használata nélkül igazítja a rakományt. A motorkerékpárral pedig alig kellett mást tenni.
Sok kilométer és sok óra a biciklizésről. Gyakorlatilag napkeltétől napnyugtáig. Úgy értem, sok idő élvezni. A következő napokban megírom neked a napi krónikat az utazási jegyzetekből amit élőben vittem. És az A moto22-ben maximálisan éljük a motort. És szeretnénk megosztani veletek, olvasóinkkal.
Ajánlott:
A Triumph 'Coast 2 Coast': több mint 1000 km-es utazás Valenciából Madridon keresztül Lisszabonba
Ahogy más márkák is teszik egy ideje, mint például a BMW a Punta a Puntával, a Ducati a Dos Mares-szel vagy a KTM Rally, ami idén lesz
Suzuki GSX-R750: utazás a kétkerekű mítosz 33 évén és 13 generációján keresztül
Néhány nappal ezelőtt elmondtuk, hogy a Suzuki GSX-R750 a 2019-es év másik nagy áldozata a Suzuki Hayabusával együtt. 2018 vége azt jelentette, hogy a
Monkey Run: 1000 km Marokkón keresztül törpe motorkerékpáron, a kalandok új hajnala
Monkey Run, az őrült kaland a Monkey Bike-on Marokkóban a The Adventurist-tól
Motorkerékpárral az észak-amerikai nyugaton keresztül (1): Motoros utazás, amely repülővel kezdődik
Ez teszi a motoros kirándulásokat a másik kontinensen: repülővel indulnak. Ez kettős feszültséget okoz a poggyász előkészítésekor, aminek tudnia kell
Utazás Marokkón keresztül motorkerékpárral (2): pa'l sur
A nap rekordja: 2009. március 12., csütörtök (11. nap 1.) Útvonal: Barcelonából Alicantéba. Autópályák, autópályák és országutak kombinációja. Az